24.3.07

1/2 PIM

Všechny Vás zdravím.
Tak je to tady, opět přišel čas Pražského půl maratonu. Ještě než ho trošku popíšu, chci se vrátit k uplynulému týdnu. Který byl ze sportovního hlediska skoro bezvýznamný. Po krásně rozjetém tréninku kola se nám vrátila zpět zima. Kolo jsem nechal v Kadani a domníval jsem se, že po návratu z Prahy si v pondělí krásně zajezdím, ale bohužel byl jsem unavený a nepodařilo se mi vyrazit hned ráno. Odpoledne už bylo velice chladno a osedlat kolo jsem se již neodvážil. Navíc jsem se nedokopal ani k běžeckému tréninku a to celý týden. Pouze ve středu jsem neodolal Kekeko výzvě a šli jsme opět po delší době navštívit posilovnu. Po příchodu domů mě dostal Tučňák se svojí SMS, že si vyběhnul na noční běh, moc mě mrzelo, že jsem se nezúčastnil. Mrkněte sem: http://tucnak.blogspot.com/ Na druhou stranu to možná bylo dobře, protože následující den jsem byl totálně zničený, probudil jsem se s bolestí hlavy a krku, skutečně jsem byl dost otrávený protože 1/2 PIM se blížil a běhal jsem s Vefisem naposledy v sobotu 17.3. to tedy byla paráda. No nasadil jsem tradiční metody, trochu léků, trochu bylinek, med. A to mi Keke s Tučňákem opět zasadili ránu, šli si zaplavat a já tam opět nebyl. No i v pátek jsem se raději válel, den před 1/2 PIM už to stejně nezachráním.
Takže je tu sobota 24.3. a půlmaraton. Společně s manželkou jsme dorazili na metro Malostranská, kde jsem se sešel s Vefišem a jeho drahou polovičkou http://www.vefis.blogspot.com/ . Chladno bylo skutečně velké, ale organizace se jevila docela dobrá, použili jsme šatnu, a věci uložili v úschovně, vše bez problémů, Vefiš si do mého batohu ukládá džíny. Pak jdeme vyhledat vodiče behej.com, což nebyl žádný problém. Hned jsem oslovil Wittyho, který byl zjevně v dobré náladě a sliboval běžcům, že je provede cílem v čase 1:50. Nyní ještě nevím jak skončil, ale v jeho případě to zřejmě byla procházka růžovým sadem.
Po společném focení, jdeme s vodiči a jejich následovníky na shromaždiště, na silnici u metra procházíme kolem auta ze kterého na mě kouká Roman Šebrle, ale běhat nešel. Cestou si ještě všichni hromadně včetně vodičů odskočíme na malou, u Vltavy, doufám, že z toho nebyla ekologická katastrofa. Atmosféra v oblasti startu byla výborná, pouze já jsem zde zjistil, že se mi otevřel energetický gel v kapse a půlka mi ho vytekla. Opravdu super, ale vzápětí zazněl startovní výstřel a já jsem tedy vybíhal s olepenou rukou. Běželi jsme s Vefišem volně, spíše jsme si užívali atmosféru závodu. Měl jsem od Kekeho zapůjčený sportester Polar, neboť jsem chtěl mít záznam o průběhu závodu, což moje Sigma, kterou používám, neumožnuje. Chtěl jsem si udělat i mezičasy, ale nějak jsem několikrát přehlédnul kilometrovníky a prvního jsem si všimnul až na 5 km, takže z mezičasů nic nebylo. Bohužel právě na 5 km mě přepadlo nutkání si opět odskočit, asi jsem to s tou hydratací před závodem přehnal. Co se dá dělat, tak z toho byla malá ztráta, v rámci toho abych ji dohnal jsem to trošku rozběhnul a Vefiš mě vyslal vpřed s tím, že si bude držet své pohodové tempo. Potom jsem se tedy držel koho šlo, střídal jsem různé tahouny, podle tempa a podle toho jak se mi zdáli výkonní. Když běžím přes nám. Republiky, mává na mě z davu žena a fotí - paráda. Dlouhou dobu jsem se držel jedné dívky v zeleném tričku, která měla na můj vkus tempo dosti ostré, ale co, aspoň bude dobrý čas, říkal jsem si. Držel jsem se jí až pod Nuselský most, zde mě překvapila jedna z kolegyň z práce, která mi začala fandit z okna. Díky Moniko. Zde však slečna které jsem se držel dostala krizi a zase jsem v tom zůstal sám. Navíc začalo podezřele foukat, bohužel proti mě. Neběželo se mi příjemně. Navíc mě nepodržel ani sportester, který ukazuje na displeji CHECK SENSOR, ale žádný čas, takže zhruba od 16 km, nemám přehled o tempu. Ale je to jedno, začínám nějak vykysávat, na 19 km jsem měl chuť přestat běžet a jen jít, ale tak blízko cíle to nemělo smysl a tak jsem dál běžel, ale zpomalil jsem a rychlost jsem nabral až v blízkosti Karlova mostu, ale to už byl cíl velice blízko. Krátce před cílem na mě křičí žena ať makám, bohužel už není kam. Probíhám cílem, čas 1.48.47, no není to nejhorší, ale popravdě jsem očekával lepší čas. Na druhou stranu je to osobní rekord, minulý čas na 1/2 PIM byl 1.50 hod.
Po příchodu domů zjišťuji, že Vefiš má džíny stále v mém batohu a to do metra odcházel s tím, že se v OC Zličín na WC převlékne. No nevadí i v běžeckých elasťákách mu to při nákupech určitě slušelo.
Uvidíme jak dopadne 7.4. maraton v České Lípě, nalákal mě na něj Witty, tak snad to půjde. Asi bych měl s tím běháním přitvrdit. Tak uvidíme, co předvedu. Ježíši snad doběhnu, no musím, Keke s Tučňákem by si o mě neopřeli kolo, no kolo možná jo. Tak mi držte palce.

Ať se Vám všem dobře daří.

P.S. Nechte mi nějaké vzkazy, dole pod článek v komentařích a podívejte se také do fotoalba.

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Jirko, netráp sa časom. Osobák to je a aspoň nabudúce bude ďalší rekord.
Držím palce na maratón, pre mňa osobne si úplne v pohode, si proste borec.

Keke

vefis řekl(a)...

Ahoj Jirko.

Tak jsi to pěkně napsal. Tvůj čas je dobrej. Myslím, že se postupně zlepšíš, vždyť je začátek běžecké sezóny. Jsi nabušenec.
Také jsem sesmolil článeček mrkni sem:
http://vefis.blogspot.com/
Můj výkon nic moc, ale já jsem spokojen.
Ať ti to běhá.

Venca.

Viktor řekl(a)...

Georgi, tvuj cas je vyborny! I s ohledme na to pocasi, ktere poanovalo v sobotu a lehkou zdravotni indispozici v tydnu!

Skvela prace!

T.

Running Shadow řekl(a)...

Ahoj Lasky,
kdyz vezmes v uvahu vsechny ty peripetie tak to neni vubec spatny cas ... a je jasne, ze z fleku se to zabehnout takhle taky neda. Je to dobry zaklad pro dalsi behani a zkusenost co se pocita. Tak at to zase beha !!!

Lasky řekl(a)...

Děkuji všem za slova útěchy. Tak já se polepším a pokusím se udělat osobák na maratonu v České Lípě, kam se chystám. Ale není to jen moje vina, trenéři Keke a Tučňák moji přípravu podcenili, už se to však lepší. :-)

PetrS řekl(a)...

krásně sis to užil :) škoda, že jsme se už neviděli v cíli, byl jsem tam 1:49:21

Anonymní řekl(a)...

Na to jak ses flákal před závodem máš pěkný čas :) Ona je někdy na prvním místě spíš pohoda psychická než fyzička. Uvidíme se Na PIMu !

Tudy

kamarád řekl(a)...

Jiřík ale přeci nechce běhat. Jiřík chce jen ležet a číst si knížku ... :-) Nebudeme z toho dělat katastrofu, necháme to za 1:48.