3.6.07

tak zase běhám
Ahoj milí čtenáři. Je to tady, po delší odmlce opět přispívám svojí troškou do mlýna. Radostně vám mohu oznámit, že jsem zdolal ve škole zkouškové období, které mělo za následek, že jsem nemohl či spíše nechtěl běhat. Měl jsem pocit, že každá minuta kterou se nebudu učit bude právě ta minuta, která mi pak bude scházet. Z tohoto důvodu jsem odmítal většinu nabídek ze strany Tučňáka i Kekeho. Ale 28.5.2007 ihned po složení zkoušky jsem utíkal domů, nasedl na kolo a vyrazil jsem vstříc slunnému létu a hlavně pročistit si hlavu. Nakonec z toho bylo krásných bez mála 54 km. Pak mě čekali pracovní povinnosti, ale s radostí jsem přijal zprávu od Wittyho, který mi sdělil, že absolvuje 12 hodinový běh ve Stromovce.

http://www.srichinmoyraces.org/cs/ultra/12h_Praha samozřejmě mi řekl, že tam rád uvidí i mě a to na 6 hodinovce, no to bych nebyl já abych nekývnul. Tak jo, tak jsem tedy přišel. No to jsem neodhadnul co mě čeká. Já věčný optimista, jsem zcela bez přípravy, vrhnul na takový závod. Ačkoli jsem ve Stromovce za celý svůj život nebyl, tak jsem trefil zcela v pohodě. A přestože jsem o Stromovce hodně slyšel, jsem jí velice nadšený, takový pražský Central park.

No ale k věci, dorazil jsem tedy 2.6. před 11.30 hod. Witty už od 07.00 hod. kroužil a vypadal naprosto v pohodě, okamžitě jsem uchopil do rukou fotoaparát, prošel trasu a fotil jsem ho ze všech možných i nemožných pozic. Pak se na místo začalo soustředit větší množství tragédů k absolvování 6 hod. běhu. Ve 13.00 hod. jsme vyrazili, bylo to super, zpočátku se kecalo, občerstvoval jsem se každé kolo, které měřilo 1.900 m, po pár kolech jsem nevěděl co už bych si dal, nabídka byla skutečně pestrá, různé tyčinky, sušenky, čokolády, rozinky, sušené ovoce a další, a velký výběr nápojů iontové, - čaje heřmánkové, žaludeční, zelené, černé. No zkrátka každému podle jeho chuti. Krátce před tím, než jsem absolvoval 1/2 maraton se na trati objevuje Keke a dělá mi na 10 km doprovod, ale to už cítím přicházející krizi. Keke mě povzbuzuje, že mi přinesl iPod s rockovými fláky - to se to poběží.běhl Nakonce mi ho tedy půjčuje, ale bohužel, no music, ani Keke neví čím to je. Keke má něco domluveného a tak mě s přáním ať se mi dobře běží opouští. No a na mě krize nastupuje totálně. Nohy bolí, energie dochází, hlásím svému měřiči, že si trochu odpočinu - žádný problém. Zamířím k šatnám a lehnu na chvilku na lavičku, bohužel se budím za 45 min. totálně ztuhlý a běžet se mi už absolutně nechce, takže závod končím a na kontě mám 36 km. Jsem spokojený a belhám se domů. No tak takhle jsem to pro začátek rozběhnul. No a příští týden nás čeká s Tučňákem a Kekem - štafeta 1/2 Ironman. To jsem zvědav jaké to bude. Takže už příští týden čekejte info, no možná mě Tučnák předběhne. Samozřejmě hodlám absolvovat nějaké triatlonky, takže huráá, léto je skoro tady. Přeji všem hodně štěstí.