21.6.07

týden 18. - 24.6.2007

V pátek ráno jsem se ploužil domů z práce s vidinou postele, ale Keke mění plány, ještě než vyrazí z Prahy pryč tak by se rád projel na kole, no kdo by tomu odolal. Jedeme skutečně víkendově, bohužel jsem se nenamazal a trochu se spálil, zatracená ozónová díra. Ale ujeli jsme hezkých 53 km. V neděli neodolám ženě a vyrážím opět na kolo, ale už jen 48 km, ale coby ne, každý kilometr dobrý, hlavně že je pohoda.

Tak tady začíná ten týdenní přehled

pondělí - no zřemě jsem začal dost zhlehka, zašel jsem ráno do firemní posilovny a byl jsem ohromen změnou ke které došlo, z takové obyčejné činkárny se stalo slušně vybavené fitness, kde k mé radosti nechybí tři rotopedy vybavené dokonce i hrazdou na triatlon, jako by byly určeny přímo pro mě. No nic, na rotopedu se zahřeji a pak vlétnu mezi stroje a jedu samozřejmě jak jinak malé váhy a hodně opakování, no moji kolegové nejsou nadšeni, když rozjíždím svůj kruhový trénink, ale nějak se domluvíme.
Avšak s těmi nohami jsem to asi přehnal, když jedu metrem tak cítím, že se mi trochu podlamují, ale přesto jdu odpoledne na kolo a je z toho 56,15 km za 1,58 hod.

úterý - hmm, tak nohy mám dobře tuhý, z toho mě dostane jedině plavání, takže hurá na Zelený pruh a 1,3 km, průměr 2,23 min, z bazénu jdu dobře vychlazen a je to potřeba, protože vedro je k padnutí

středa - zase je děsný vedro, hurá k vodě, tedy do vody, chlazení zřejmě pomáhá a navíc zjišťuji co všechno můj sporttester Sigma umí, nakonec je z toho 1,75 km a tempo 2,20 min, když jdu z bazénu, tak začíná trénink vůle, volám Tučnákovi zda mě nepodpoří, ale bohužel, odněkud ze stínu mě odmítá a sám tedy sedám na kolo a vyrážím vzhůru po krásách Středočeského kraje, směr jižně od Prahy, celkem 51,6 km za 1:50 hod.


čtvrtek - uaau, jsem nějaký unavený, takže dnes to byla jen posilovna a jsem ťuhík, ale nohy jsem rozjel celkem slušně, dosti mě pálily, ramena taktéž

pátek - jsem v práci celý den t.j. 24 hod. bohužel žádná aktivita

sobota - dnes se koná Moraviaman, myslím na všechny účastníky již od rána, když se ploužím domů, doma si říkám, že když oni můžou podávat maximální výkony, tak co bych si nešel zaplavat i když jsem unavený, nakonec se k tomu odhodlám až odpoledne, ale plave se mi luxusně, na počest Moraviamana si dávám 2 km v průměru 2:15
to plavání mě vždycky tak osvěží, večer jsi jdu tedy zaběhat a to na 1 hodinu, ale lehounce průměr TF 130

seriozní trénink

Ahoj milí čtenáři. Pod vlivem zážitků z 1/2 IM jsem dospěl k závěru, že moje dosavadní flákání, které jsem nazýval tréninkem musí skončit. Volný čas který většinou tak nějak využiji, jsem se rozhodnul přetvořit v seriozní trénink. V současné době, kdy mi již skončilo zkouškové období, se mohu zcela v poklidu věnovat všem svým aktivitám a protože toho času je poměrně dost, tak nevím proč bych neměl zvládat aspoň dvě činnosti denně. Zejména mě inspiroval blog Děvče a Zachary, kde jsem zjistil, že by to neměl být až takový problém. No možná to nebude až taková bomba, a možná to na mě bude moc, ale za zkoušku nic nedám. Ale důležité je aby mě to bavilo, nechci být úplně tak náruživý, abych se musel vyloženě nutit něco splnit, ale nakonec vůle se musí také trénovat. Velice mě láká zkusit 15.7. na Karlštejně 1/2 IM, avšak již nikoli jako štafetu, ale zmáknout to celé sám. No a 1.9.2007 bych chtěl rozhodně pokořit Pilmana a tady už to trochu rozjet, tedy "vyladit formu". Celkem se mi líbí zveřejňování tréninků jak činí např. Vl001 nebo Devče a navíc až Tučňák mě přivedl k tomu, abych si vedl tréninkový deník a nějaké časy a vzdálenosti si vůbec zapisoval. Začal jsem s tím nedávno, ale myslím, že to určitě má význam. No tak uvidíme. Předem upozorňuji, že poslední dobou nějak neběhám, ale polepším se. Takže v nejbližší době tu taky budu uveřejňovat co jsem naplaval, ujel a naběhal. Tak zatím, hodně štěstí.